Jakie bluzki powinny się znaleźć w damskiej szafie?

bluzka czarna Yups

Już dawno minęły czasy, gdy kobiety przez większość dni w roku chodziły w sukienkach. Dzisiaj częściej zakładają one spodnie oraz bluzki damskie. Jakimi bluzkami damskimi powinna dysponować każda kobieta?

Ciepłe i cienkie damskie bluzki

W szafie z pewnością nigdy nie powinno zabraknąć kobiecie zarówno nieco grubszych, jak i letnich bluzek damskich. Sprawdzają się one bowiem bardzo dobrze jako odzież codzienna przez cały rok. Dobrze, jeśli w szafie nie brakuje bluzek damskich z długimi rękawami z nieco grubszych materiałów, ale są tam również takie z krótkimi rękawami, idealne na ciepłe letnie dni.

Bluzka na każda okazję

Oczywiście, zróżnicowanie bluzek damskich jest ogromne. Są takie, które nadają się co najwyżej na wyjście na zakupy, jak również eleganckie bluzki damskie, ubierane na specjalne okazje. Każdy rodzaj bluzek jednak może być przydatny.

Okazuje się, że dzisiaj bluzki damskie stanowią bowiem między innymi część stroju formalnego. Najczęściej, jeśli od kobiety wymaga się w jakieś sytuacji stroju formalnego, kładą ona białą lub po prostu jasną bluzkę oraz spódnice, ewentualnie spodnie. Mało tego, bluzki bywają również odpowiednie jako strój wieczorowy. Zależy to  jednak także od rodzaju imprezy, na którą wybiera się kobieta.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda damska i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.